Cześć!

Nazywam się Monika Tymowicz, a moją pasją i misją jest… upraszczanie. Tak już mam, że pole do stworzenia procesu widzę praktycznie wszędzie – bo wszędzie wszystko może działać lepiej – krócej lub szybciej. Zastanawiasz się, jakim cudem? Poznajmy się, a opowiem Ci więcej.

Jestem liderką LEAN i mistrzynią optymalizacji. Od 2015 roku wspieram korporacje w zakresie działań optymalizacyjnych i procesowych. Tam, gdzie ich nie ma – stwarzam je; tam, gdzie są za trudne – upraszczam. Gdy jednak korporacyjne ścieżki zaczęły być mi nie po drodze, postanowiłam pójść w swoim własnym kierunku – wychodzę naprzeciw jednoosobowym i małym działalnościom, które – zagubione w gąszczu niepoukładanych działań – potrzebują mojej pomocy.

ZAOSZCZĘDZIŁAM 800 000 ZŁ

DZIAŁAM OD 2015 ROKU

ODZYSKAŁAM 14 000 GODZIN

Czy czujesz, że Ty również potrzebujesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas? Wyobraź sobie, że dzięki pracy nad poukładaniem procesów w Twojej firmie, masz więcej przestrzeni – w portfelu, kalendarzu, ale przede wszystkim w głowie – na działania kreatywne dla swojego biznesu. Na rozwój, na rodzinę, na cokolwiek tylko potrzebujesz.

 

Bądź Panią/Panem swojego biznesu. Mogę Ci w tym pomóc – wystarczy, że razem przyjrzymy się, co w Twojej działalności może działać lepiej, krócej, szybciej lub łatwiej. Dzięki temu będziesz też Panią/Panem swojego życia, bo… można prowadzić działalność efektywnie i jednocześnie mieć czas na pełne i satysfakcjonujące życie prywatne.

 

CO ZYSKASZ DZIĘKI NASZEJ WSPÓŁPRACY?

CZAS

Twoja efektywność wystrzeli w kosmos. Wyeliminujesz to, co pożera Ci czas, a nie daje efektów.

PLAN

Twoja praca będzie przebiegać w pełnym skupieniu.

AUTOMATYZACJA

Pozbędziesz się gorączkowej „bieżączki”, a Twój biznes będzie płynąć.

POUKŁADANE PROCESY

Jakość wykonywanych przez Ciebie usług będzie na najwyższym poziomie.

NARZĘDZIA I WIEDZA

Nauczysz się stosować optymalizację elastycznie – dostosowując ją do swoich priorytetów i danej sytuacji.

PIENIĄDZE

Wszystkie powyższe działania i korzyści składają się na czystą oszczędność finansową.

SZKOLENIE Z METODOLOGII LEAN

Rzuci nowe światło na Twoje dotychczasowe działania.

NIEWYGODNE PYTANIA

Są bardzo potrzebne, aby móc się rozwijać.

NAUKĘ

metod samodzielnego szukania przyczyn problemów oraz efektywnego ich rozwiązywania.

work smart, not hard

Wykorzystanie swojego potencjału oraz potencjału standaryzacji procesów, aby pracować krócej i zarabiać więcej – czyli to popularne work smart, not hard – to klucz do Twojego zadowolenia zarówno z życia zawodowego, jak i prywatnego. Warto sobie na to pozwolić. Uwierz, sprawdziłam. 

Życie jest sumą chwil – zminimalizuj czas na czynności zamknięte w kategorii „muszę”, by mieć go więcej na te z kategorii „chcę”. Ja tak robię nawet w życiu prywatnym!

CO MÓWIĄ O MNIE KLIENCI

Współpraca z Moniką pokazała mi jak ważne są procedury tworząc biznes. Monika jest profesjonalistką w tym co robi. Widać, że zna się na rzeczy i lubi to robić. Przyznaję, że jestem osobą, którą to wszystko przeraża i nie rozumiem niektórych słów, ale zawsze jak zapytam i poproszę o wyjaśnienie otrzymuje to w sposób jasny i prosty. Ładnie i lekko rozpisała mi procedurę, że w końcu zrozumiałam co powinnam robić. Kontakt sprawny i jasno określony kiedy mogę spodziewać się odpowiedzi i przygotowanej pracy.

Angelika Skweres – @motywacyjna_mentorka

Polecam Monikę! Niesamowita ekspertka w dziedzinie procedur. Dziękuję!

Ola Gościniak – Liderka WordPressa / Redaktorka naczelna portalu GIRLBOSSKIE i magazynu GIRLBOSS

Bardzo polecam, efektywność w życiu osobistym i rozwijanej działalności to coś na czym mocno się koncentruję ostatnio mocno, więc szkolenie i perspektywa Moniki bardzo cenna. Wpadłam na żywo i nie żaluję. Prosto w biznesie bardzo pasuje do tego o czym mówisz.

Ola Rother

Współpraca z Panią Moniką Tymowicz była niezwykle satysfakcjonująca i owocna. Jej profesjonalizm, zaangażowanie i głęboka wiedza sprawiły, że prezentacje, które przygotowała, były nie tylko bardzo profesjonalne , ale także inspirujące. Pani Tymowicz wykazała się doskonałym zrozumieniem potrzeb naszej firmy oraz specyfiki branży, co przełożyło się na treści prezentacji dopasowane do naszych oczekiwań i celów biznesowych. Jej umiejętność przekazywania trudnych zagadnień w sposób klarowny i zrozumiały dla wszystkich uczestników spotkania zasługuje na szczególne wyróżnienie. Dodatkowo, Pani Tymowicz wykazała się elastycznością i gotowością do dostosowania się do zmieniających się warunków oraz szybko reagowała na nasze sugestie i uwagi, co dodatkowo ułatwiło współpracę. Jestem przekonany, że każda firma mogłaby skorzystać z ekspertyzy Pani Moniki Tymowicz, gdyż jej wiedza oraz profesjonalizm są gwarancją sukcesu.

 Dyrektor Zarządzający

No właśnie, a prywatnie… od dziecka fascynuje mnie poukładana przestrzeń i minimalizm. Dyscypliny i umiejętności mądrego zarządzania czasem nauczyłam się już jako nastolatka, gdy godziłam podstawowe obowiązki szkolne z nauką gry na skrzypcach w popołudniowej szkole muzycznej. Już wtedy zakochałam się w checklistach i planowaniu. Moja garderoba jest spójna kolorystycznie, abym nie musiała godzinami dobierać ubrań. Listy zakupowe – poukładane produktami według porządku w sklepie. No i uwielbiam czytać. Co więcej – przy ogromie obowiązków i małym dziecku – wciąż mam na to czas!

Skończyłam Politechnikę Poznańską (zarządzanie inżynierskie), gdzie dowiedziałam się, że mój dotychczasowy pomysł na realizowanie mnogości obowiązków ma swoją nazwę i wywodzi się z Japonii – Lean Management. I przepadłam. Moje pierwsze kroki na ścieżce zawodowej stawiałam jako inżynier produkcji, do którego obowiązków należała również optymalizacja procesów. I tak minęło 9 lat, podczas których zdobyłam „zielony pas” w optymalizacji (Green Belt Six Sigma) oraz szkolenia z tego obszaru.

Jestem autorką dwóch książek: „Nowoczesny inżynier. Podstawy inżynierii produkcji” oraz „Metody rozwiązywania problemów biznesowych z przykładami”, obie wydane we współpracy z Wydawnictwem KaBe Krosno.

Moje top 5 według testu Gallupa

UCZENIE SIĘ

Dominująca potrzeba zgłębiania wiedzy i samodoskonalenia sprawia, że nie osiadam na laurach – i Tobie też nie pozwolę. Efektywny biznes to ciągła nauka i rozwój.

DYSCYPLINA

Odnajduję się w dobrze ułożonych planach i rutynie, których później skrupulatnie się trzymam. Dzięki temu wiem, jak układać procesy w firmach, by wszystko działało jak w zegarku.

/

UKIERUNKOWANIE

Przed oczami zawsze mam jasny cel, do którego dążę. Po drodze koryguję pewne kroki tak, by wciąż trzymać się odpowiedniego kierunku. Określam priorytety i podejmuję działania – dlatego mogę pomóc Ci wyodrębnić najważniejsze kwestie w Twoim biznesie i całą resztę poukładać tak, aby efektywnie dążyć do obranego celu.

BLISKOŚĆ

Relacje to dla mnie podstawa. Prywatnie uwielbiam spędzać czas z najbliższymi, a biznesowo radość daje mi współpraca z ludźmi nad osiągnięciem konkretnego celu. Ta cecha we mnie sprawia, że angażuję się na 200% w naszą współpracę.

ROZWAGA

Wszelkie decyzje podejmuję po głębokim przemyśleniu, rozważeniu za i przeciw, analizie. Umiem przewidywać przeszkody, dlatego nasza wspólna droga do Twojego poukładanego biznesu nie będzie wyboista, a spokojna i przemyślana.

Powyższe atuty oraz fakt, że jestem realistką i mocno stąpam po ziemi, pozwalają mi ujarzmić kreatywne dusze w ich twórczych zapędach, które często ograniczają im możliwość efektywnego rozwoju.

Uważam, że każdy we własnej firmie powinien być jak malarz podczas procesu tworzenia dzieła. Należy spojrzeć krytycznie na całość, z odrobinę dalszej perspektywy, aby zobaczyć procesy oraz ich niedoskonałości. I wciąż korygować to, co nie pozwala ruszyć dalej. Zatem chwyć pędzle i twórz świadomie, a ja z przyjemnością pomogę Ci utrzymać odpowiednią perspektywę. 

 

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

NAPISZ DO MNIE

Wypełniając ten formularz, przekazujesz mi swoje dane osobowe, co oznacza, że aby Ci udzielić odpowiedzi, będę je przetwarzać jako administrator danych. Nie będę ich przetwarzać w żadnym innym celu. Oświadczasz także, że znana Ci jest moja Polityka prywatności i plików cookies.

15 + 10 =